32-800 Brzesko; ul. Piastowska 2B
+14 66 300 63
recepcja@ssm-brzesko.pl

Oferta schroniska

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku funkcjonuje od 2003 roku. Swoim klientom zapewnia wysoki standard i profesjonalną obsługę. Nasz ośrodek należy do najładniejszych tego typu obiektów w Polsce.

 

Swoim gościom oferujemy:
• 104 miejsca noclegowe – w każdym pokoju łazienka i 4 pojedyncze łóżka;
• Jadalnię mieszczącą 100 osób, która służy również jako sala wykładowa lub konferencyjna;
• Dużą świetlicę, świetnie sprawdzającą się podczas uroczystości i spotkań rekreacyjnych,
• 2 sale telewizyjne wyposażone w sprzęt RTV i AV z dostępem do telewizji satelitarnej;
• Kuchnie samoobsługową kompleksowo wyposażoną w: kuchenkę gazową, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę do naczyń, oraz wszystko to, co jest potrzebne do przygotowania posiłku;
• Zaplecze sanitarne z pralnią, suszarnią i prasowalnią;
• Ogród z altaną idealny na zorganizowanie grilla;
• Bezpłatny parking.

 

Opisując naszą bazę należy dodać, iż teren schroniska jest ogrodzony i otoczony pasmem zieleni, co umożliwia duży kontakt z przyrodą i daje możliwość organizowania spotkań integracyjnych na świeżym powietrzu. Od północnej strony budynku znajduje się wiata grillowa oraz wystawa tematyczna dotycząca profilaktyki walki ze smogiem.
Nie bez znaczenia jest też położenie ośrodka z dala od ulicznego ruchu i gwaru.
Schronisko stało się niezwykle popularnym miejscem wypoczynku dla grup sportowych
z całej Polski. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, możliwe jest organizowanie zajęć na hali sportowej, orliku czy siłowni. Kilkukrotnie w ciągu roku odbywają się u nas rekolekcje dla młodzieży, odwiedza nas też coraz więcej gości z zagranicy.
W 2018 przeprowadzona została termomodernizacja budynku, remont kuchni, oraz wyłożono kostkę brukową wokół budynku, wszystko to pozwala na podniesienie poziomu oferowanych przez nas usług.
Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest fakt, że 2 grudnia 2017 r. Szkolne Schronisko Młodzieżowe otrzymało złote wyróżnienie w 57 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.
SERDECZNE ZAPRASZAMY !